מגשימים חלום לחיילים!

בשנים האחרונות חילקנו לחיילים היקרים בכל יחידות צה"ל למעלה מ-4000 זוגות תפילין!

אנו זוכים לחלק לחיילים בכל חודש למעלה מ-80 זוגות תפילין חדשות ומהודרות ביותר

עם כל השמחה על ההצלחות, כמות החיילים שמבקשים לקבל תפילין גדולה הרבה יותר ממה שאנו מספיקים להשיג

רוצה להגשים חלום לעוד חייל?

השאירו פרטים ואנו נחבר אתכם לעוד חייל מרוצה 🙂

נבנה ע"י בונה עולם

לחיילים באהבה
שמירה והגנה לחיילנו האהובים
פרויקט מבית טנק חב"ד חברון

אנחנו והחיילים

חיילי צה"ל מהווים עבורנו סמל מקודש לכל כך הרבה דברים. מסירות, דבקות במשימה, אחוות לוחמים, אהבה אין קץ והקרבה בכל מחיר. הם מגינים עלינו יומם וליל ללא הפוגה, ניצבים בכל החזיתות הקשות ביותר – לעיתים בתנאי מזג אוויר קיצוניים ומתישים. בזכותם חיינו מתנהלים כאן על מי מנוחות, שלווים ובטוחים, מוגנים עד כמה שרק ניתן מאויבים ומפגעים המקיפים אותנו ורוצים ברעתנו.

כל פגיעה בהם, בחיילי צבא הגנה לישראל, גורמת לנו לצמרמורת וחלחלה – הם ציפור נפשנו, אחינו, בנינו, דם ובשר מבשרנו. מגיע להם הכול. לו רק יכולנו, היינו דואגים שלא יאונה להם כל רע. ששערה אחת לא תיפול משערות ראשם. האמת היא, שאנחנו יכולים. להגן. לשמור. לעודד ולהפיח בהם רוח חיים.

הם שומרים עלינו – אנחנו נשמור עליהם!

השמירה הטובה ביותר

בספר דברים, התורה מתארת את נאומו האחרון של משה רבינו בפני עם ישראל באחריו ימיו. נאום דרמטי במיוחד שבמהלכו הוא חושף בפני עם שעתיד לשוב לארצו ולהילחם באויביו, את הנשק הסודי שיגן עליהם: "וְרָאוּ כָּל עַמֵּי הָאָרֶץ כִּי שֵׁם יְהוָה נִקְרָא עָלֶיךָ וְיָרְאוּ מִמֶּךָּ." אומות העולם ובפרט שוכני הארץ, יביטו בלוחמי ישראל, יראו את שמו של ה' הניבט מול עיניהם מתוך התפילין שחיילי ישראל מניחים על ראשם וידם – ויפחדו! היראה תשלוט עליהם ותעניק לחיילים את העוז להתגונן ולנצח בקרב.

תפילין מסמלות את הקשר האנטימי בין היהודי לבוראו. מניחים אותם בכל יום ונושאים תפילה מעומק הלב. תפילה לשלום, לאהבה, לשגשוש, לבריאות. רצועות התפילין קושרות את האדם למקור הטוב והחסד, למשהו שנעלה וגבוה ממנו – אל שומר ישראל שעליו נאמר "הנה לא ינום ולא ישן".

הצורך והמענה

אלפי חיילי צה"ל פונים מדי שנה אל הפרויקט "לחיילים באהבה" בבקשה לקבל לידיהם זוג תפילין אישיות ופרטיות שילוו אותם במהלך שירותם והמשך חייהם. תפילין שיגנו עליהם, שיחברו אותם לשורשיהם היהודים ויעצימו בהם את הרצון להתמסר ופעול ללא לאות להגנתנו מתוך אמונה ותקווה.

במאמץ עילאי, אנו עומדים במשימה. בתיאום מוחלט עם המפקדים שבטח, הענקנו עד כה למעלה מ-4,000 זוגות תפילין מהודרות יחד עם נרתיק מיוחד השומר עליהם בתנאי השטח. רגשי התודה שחיילנו האהובים מביעים, ממלאים אותנו באנרגיה ומוטביציה לאתר מקורות מימון נוספים ולהגיע לאלפי חיילים נוספים. הביקוש רק הולך וגובר, ואנו מחוביים לתת לחיילים הכול בכדי לשמור עליהם מכל רע. שיוכלו לחזור הביתה אל אמא ואבא, בעזרת ה', בריאים ושלימים.

מטרות מרכזיות:

הענקת מעטה הגנה רוחני לחיילי צה"ל שיסייע בשמירתם
העצמת זהותם היהודית של החיילים וחיבורם לשורשיהם
הגברת מוטיבציית הלחימה והאמונה של הלוחמים
עידוד החיילים במשימתם להגנה על עמנו וארצנו
העברת מסר של אחדות, אכפתיות וסולידרטיות לחיילים
שותפות והכרת הטוב עם החיילים המגינים עלינו בכל עת

קהל היעד:

חיילי צה"ל, בני כל הגילאים ומכלל הפלוגות והחיילות מכל רחבי הארץ, שאין בבעלותם זוג תפילין אישי ומבקשים לקבל תפילין שאותם יניחו אי"ה מדי יום חול וילוו אותם במהלך שירותם ולאחר-מכן בהמשך חייהם.

תוכנית הפעולה:

חיילי צה"ל פונים אל הפרויקט באופן ישיר באמצעות הטלפון, סמס, וואטסאפ או אתר האינטרנט, או באמצעות מפקדים, רבני היחידיות, קרובי משפחה וכדומה – בבקשה לקבל זוג תפילין אישי. מרבית החיילים מנמקים את בקשותיהם ולעיתים חושפים את הפרויקט לסיטואציות מורכבות ואישיות:

החל מחיילים שרק בצבא החלו לראשונה להיחשף ליהדותם או להכיר בחשיבות זהותם היהודים וכעת מבקשים להתחבר; לוחמים שאיבדו חברים ויקרים בלחימה ורוצים להתחזק לעילוי נשמתם; חיילים שעוברים משבר רפואי או אישי, לעיתים בעקבות מראות או מאורעות הלוחמה, ומבקשים לחזק את בטחונם ואמונתם; וכלה בחיילים החושפים בפנינו את הרקע הסוציו-אקונמוי המורכב שמהם הם מגיעים והקשיים אתם הם מתמודדים. לעיתים, מתקבלות גם בקשות מחיילים שאיבדו את התפילין שהיו ברשותם במהלך תאונות צה"ל או במהלך לחימה סבוכה.

כל חייל שפונה אלינו, זוכה ליחס אישי ואוהב. אנו משוחחים עמו, מוודאים שהוא אכן ישתמש בתפילין על-בסיס קבוע ומבין הצורך לשמור עליהם היטב. בשלב הבא, אנו פועלים במהירות לאיתור מימון לתפילין מהודרות המוענקות לחייל יחד עם נרתיק הגנה מיוחד המותאם לתנאי השטח והאקלים ומאפשר לחייל נשיאה קלה. לאחר מכן אנו מתאמים עם החייל ויוצאים אל השטח, מאילת ועד החרמון, כדי לפגוש אותו אישית ולוודא שהתפילין מגיעים הישר ליעדם. לעיתים קרובות, יחד עם התפילין מוענק סידור קומפקטי וספר תהילים, בהתאם לצורך.

החיילים מלאים בהערכה ואהבה ומקפידים להודות ולהתפלל להצלחת ושגשוג התורמים היקרים, לעילוי נשמת יקיריהם או לרפואת מי שזקוק להחלמה מהירה.

פעילות משלימה:

בנוסף לפרויקט ההגנה והשמירה לחייל צה"ל, עמותת 'טנק חב"ד חברון' שומרת על קשר חם ולבבי עם החיילים במהלך כל השנה. העמותה מארגנת עבור החיילים הרצאות, שיעורי תורה, ערבי חוויה ותרבות, מפגיש 'על האש' מפנקים, ועוד מגוון רחב של פעולות נוספות בהתאם לצרכים בשטח.

במקביל לפרויקט התפילין ולפעילות הנוספת שנערכת גם עבור החיילות, העמותה מעניקה לאורך השנה אלפי פמוטות אישיים וערכות נרות-שבת-קודש (בראשי-תיבות: נש"ק!) במיוחד לחיילות. ברגעים הקסומים לפני שקיעת החמה בערבי שבתות וחגים, החיילות מדליקות את הנרות בפמוטים ומתחברות הישר אל הלב היהודי הפועם. הנרות מעניקות להם שלווה מחד ותעוזה מאידך, למלא את תפקידם באמונה ומסירות.

בנוסף, חלק משמעותי מפעילות העמותה, מוקדש לחיילים בודדים במגיעים ארצה לשרת בצה"ל מלמעלה מעשרים מדינות שונות. החל מהענקת תלושי חג, בגדים ושמיכות חמות לחורף העז בתנאי השטח, מזוזות לחדרים, קשר אישי חם ולבבי 24 שעות ביממה, סיוע פרטני בהתאם לצרכים של כל חייל וכמובן תפילין לשמירה והגנה.

העלות של זוג תפילין מהודרות (עמידות לאורך שנים וחזקות במיוחד) 2000₪

לחיילים נותנים באהבה!

השותפות שלך – הכוח שלנו להעניק שמירה והגנה לחיילנו האהובים!

אפשרויות תרומה –

אשראי באינטרנט:

https://www.trumot.net/(S(unwg3tmoutdkptbxr1bbnemn))/Form/71

העברה בנקאית:

בנק פאג"י 52
סניף: 177 ביתר עילית
חשבון: 123900
על שם:"טנק חב"ד חברון" פרוייקט "לחיילים באהבה"


בנק הדואר
סניף01
חשבון: 8-34004-8

משלוח בדואר:

יוני נתניהו 1004/1 קרית ארבע חברון
ת.ד. 2209 מיקוד 90100

פרטי קשר:

הרב יוסי נחשון – מנכ"ל
0545690067
אימייל: nac770@gmail.com

אתר:
https://loveidf.co.il/
פייסבוק:
https://www.facebook.com/lahayaimbeahva/