בונים יחד בשביל כולנו!

בית הכנסת וקהילה ׳אהבת ישראל׳ - חב״ד ארנונה

על הקהילה שלנו:
בית הכנסת וקהילת ׳אהבת ישראל׳ – חב"ד ארנונה
הינם בית כנסת ומרכז קהילתי שכונתי, אשר מהווה, כבר קרוב לעשור, אבן שואבת וכתובת לתושבי שכונת ארנונה בעלי כל הרקעים, העדות, והשקפות-העולם.

הקהילה נוסדה בשנת 2014, ועם הזמן, ועם התרחבות המניין, הפכו בית הכנסת והקהילה למקום תוסס חי ופעיל שמושך אליו מתפללים חדשים מידי שבוע. כיום מונה הקהילה, ב״ה, כמאה ועשרים מתפללים קבועים, ומספר רב של מצטרפים למניין ואורחים. מיקום הקהילה הוא ברחוב כפר עציון 8, ונוסח התפילה הוא נוסח ספרד, שמתאים למספר רב של מתפללים מעדות שונות. כולנו יחד מרכיבים פסיפס ירושלמי מגוון, בדומה לאופי של השכונה, ולעיר ירושלים בכלל.

קהילתנו הינה מגוונת ודינמית, ומאופיינת באווירה חמה, מסבירת פנים, ולא-שיפוטית לכל הבאים בשעריה. ברוח תנועת חב״ד העולמית, בית הכנסת פועל בצורה מאחדת ופתוחה לכלל תושבי השכונה. עולים חדשים מכל רחבי הגלובוס מוצאים בה בית חם ואוירה משפחתית שמקלה על ההתאקלמות בהוויה הישראלית.

העמותה שמנהלת את הקהילה ובית חב״ד ארנונה, היא עמותת ׳ארננה׳ שהוקמה יחד עם הקהילה בשנת 2014. העמותה עומדת בכל התנאים הנדרשים לצורך התמודדות על הקצאת קרקע לבית הכנסת, כולל הוכחת יכולת פיננסית לעמוד בעלויות הבנייה ובאחזקת בית הכנסת.

החזון שלנו:
החזון שלנו הוא להקים בית כנסת שכונתי, גדול ורחב, שיענה על הצרכים של הקהילה הקיימת, וגם של הקהילה הרחבה והמתפתחת. בית כנסת שהוא מקום תפילה, אבל יהווה גם בית קהילתי חם לכלל התושבים. בית כנסת שכל אדם, איש ואשה באשר הם, יוכלו להרגיש בנוח, להיכנס אליו ולהשתתף בתפילות ובאירועים.

מדוע אנחנו פונים אליכם עכשיו?
כידוע לכולכם, עיריית ירושלים הקצתה כמה מגרשים לבניית בתי כנסת באזור מורדות ארנונה. המגרשים, כבר עכשיו, עוד לפני שלב האיכלוס, יכולים לעמוד למכרז לפני עמותות וקהילות שמסוגלות לבנות את בתי הכנסת, למען הקהילה ולמען השכונה המתהווה.

העמותה שלנו, עמותת ארננה, מבקשת להתמודד במגרש מס׳ 104, למען הקמת בית כנסת שכונתי. העמותה זוכה לתמיכה רחבה בשכונה הוותיקה, וגם מתוך דיירים עתידיים בשכונה החדשה. נשמח לקבל חתימות רבות ככל האפשר, כדי לעזור לנו להתמודד במכרז העירוני בצורה הטובה ביותר.

בימים אלו, העמותה מכינה את כל המסמכים הדרושים לצורך הגשת הבקשה, ולכן, עוד לפני היציאה לדרך, נשמח מאוד לקבל את חתימתכם ותמיכתכם.

מה משמעות החתימה שלי?
חתימה משמעה הבעת תמיכה בבקשת ההקצאה של העמותה. אין בה כל משמעות של התחייבות כלשהי, מכל סוג שהוא. העמותה תשא בעבודת גיוס המשאבים למימוש הפרוייקט.

אנחנו מוכנים לצאת לדרך – להביא לבניית בית ה׳, בית תפילה ובית קהילתי שכונתי, שיהיה, בע״ה, אור ומופת לאחדות, לאהבת ישראל ולעבודת ה׳ מתוך שמחה והתרוממות רוח.

תמכו בנו עכשיו!

חתימה:

נבנה ע"י בונה עולם